Goniofotometry pro měření v blízkém poli

Goniofotometry RiGO801 typicky pracují v režimu blízkého pole, kde mohou měřit svítivost, světelný tok, paprsková data a volitelně i spektrální a barevná data. Všechny modely goniofotometrů RiGO801 pracují s geometrií typu C s pevnou vertikální osou s měřeným zdrojem a pohyblivou horizontální osou s měřící kamerou a dalšími senzory. Kombinovanou rotací těchto dvou os mohou detektory proměřit úhlovou svítivost světelného zdroje I(ϑ,ϕ), parsková data a další veličiny pro prakticky všechny úhly.

Goniometry jsou dodávány s ovládacím programem pro komfortní nastavení, ovládání a vyhodnocení měření.
 

RiGO801 – LED

Nejmenší, kompaktní, stolní goniofotometr z našeho sortimentu určený zejména pro přesné měření paprskových dat malých světelných zdrojů, jako jsou LED diody nebo LED modulů o průměru až do 200 mm. Kromě paprskových dat jsou také měřeny distribuční křivky svítivosti, světelný tok a volitelně spektrální data, jak je tomu u všech typů goniofotometrů RiGO801.

Odkaz na web RiGO801 – LED s dalšími informacemi

 


RiGO801 – 300

Tento volně stojící goniofotometr podporuje maximální velikost světelného zdroje do průměru 300 mm a je vhodný na LED diod a malých svítidel. Měřící kamera a další senzory jsou namontovány na dvě mezi sebou propojené osy a pohybují se po sférické ploše kolem nehybného měřeného předmětu.

Goniometr je uložen ve otočném vnějším rámu tak, aby bylo možné nastavit jeho libovolné vertikální a horizontální provozní polohy. Toto je důležité zejména pro měření automobilových svítidel, které je nutné měřit v jejich horizontální provozní pozici.

Vysoká přesnost měření paprskových dat umožňuje měřit světelné zdroje od velikosti LED diody (velkost čipu asi 1 mm²). Distribuční křivky svítivosti a světelný tok menších světelných zdrojů mohou být stále měřeny v režimu dalekém poli.

Odkaz na web RiGO801 – 300 s dalšími informacemi

 

RiGO801 – 600


Volně stojící goniofotometr podporující maximální velikost světelného zdroje do průměru 600 mm a je vhodný na LED diod a malých svítidel. Měřící fotoaparát a další senzory jsou namontovány na dvě mezi sebou propojené osy a pohybují se po sférické ploše kolem nehybného měřeného předmětu.

Vysoká přesnost měření paprskových dat umožňuje měřit světelné zdroje od velikosti LED diody (velkost čipu asi 2 x 2 mm²). Distribuční křivky svítivosti a světelný tok mnohem menších světelných zdrojů můžu být stále změřeny fotometrem v dalekém poli.

Odkaz na web RiGO801 – 600 s dalšími informacemi

 

 

RiGO801 - L

Tyto velké goniofotometry mohou být použity pro měření zdrojů od velikosti LED diod až po velká svítidla. Standardně dodáváme goniofotometry s průměrem měřeného objemu 1400 mm, 1500 mm, 1800 mm a 2000 mm, jsou samozřejmě možné úpravy dle přání zákazníka.

Během měření objekt, který může být zavěšen nebo uchycen ve stojící pozici, zůstává nehybný. V případě těchto systémů, na rozdíl od menších volně stojících goniofotometrů musí být vnější připevněn do stropní konstrukce.

Odkaz na web RiGO801 – L s dalšími informacemi.

Shrnující brožura goniofotometrů RiGO801.


Pro více informací nás neváhejte kontaktovat!
další produkty této měřící techniky:
      • KMP

x

Goniofotometry RiGO801

  Kontakty:


Měřicí technika Morava s.r.o, Babická 619, 664 84 Zastávka u Brna, Česká republika

e-mail: info@mt-m.eu         tel: + 420 513 034 408               podrobné kontakty:         on line schůzka: