AKTUÁLNĚ:

Bruker uvádí na trh novou platformu IconIR


Dimension Icon® AFM

Díky kombinaci špičkové technologie Dimension Icon® AFM a fototermalní AFM-IR technologie vytvořila společnost Bruker svým systémem Dimension IconIR nové možnosti v mapování chemických a materiálových vlastností se spektrálním rozlišením méně než 10 nm.

Použitím technologie PeakForce Tapping® poskytuje tato platforma pro velké vzorky jedinečné řešení korelativní kvantitativní nanochemické, nanomechanické a nanoelektrické charakterizace. 

V konečném důsledku poskytuje IconIR radikálně větší flexibilitu a použitelnost, která umožňuje průkopnický výzkum v širokém spektru aplikací v oblasti polymerů, geovědy, polovodičů a biologických věd.

 „IconIR umožňuje kombinovat nanoIR spektroskopii, chemickou zobrazovací technologii, v rozlišení pod 10nm rozlišení s pokročilými technikami kvantitativního mapování vlastností,“ uvedl Dr. Alexandre Dazzi, profesor na University of Paris-Saclay a vynálezce fototermálního AFM-IR.

"S těmito novými schopnostmi je možné snadno rozlišit složení polymeru ve směsi s rozlišením několika nanometrů. Kromě toho je režim Tapping AFM-IR tak citlivý a robustní, že je také možné studovat složité systémy s velkou mechanickou heterogenitou."

„Tato nová platforma rozšiřuje technologii nanoIR do nových aplikačních segmentů, kterými se v současnosti nezabývá technika AFM-IR, a umožňuje uživatelům provádět podrobnější studie, aby lépe porozuměli struktuře a složení materiálů,“ dodal Dean Dawson, ředitel a obchodní manažer Bruker. pro produkty nanoIR. „Systém Dimension IconIR, který staví na naší vysoce respektované technologii AFM-IR, významně rozšiřuje charakterizaci v nanoměřítku s korelačními schopnostmi pro nejpokročilejší akademický a průmyslový výzkum a zlepšuje rozlišení chemického zobrazování daleko pod 10nm.“

 

O Dimension IconIR

Dimension IconIR Nanoscale Infrared Spectroscopy and Chemical Imaging SystemDimension IconIR je systém kombinující IR spektroskopii pro detekci chemické informace s rozlušením <10 nm a skenovací sondový mikroskop (SPM). Systém zahrnuje desetiletí výzkumu a technologických inovací, aby poskytoval maximální výkon, funkčnost a schopnosti v infračervené spektroskopii a zobrazování s bezkonkurenčními možnostmi mapování vlastností v nanometrovém měřítku.

 

Jeho základem je systém Dimension Icon, což je celosvětově nejpoužívanější platforma AFM pro velké vzorky, která poskytuje maximální flexibilitu vzorků při zachování výkonu měření a schopností Icon AFM. Standardní systém podporuje vzorky až do 150 mm, k dispozici jsou i verze pro větší vzorky.

 

Patentovaná řada fototermálních AFM-IR spektroskopických módů od společnosti Bruker je nejkomplexnější dostupnou technikou. To dokazují stovky publikací od uživatelů a zařazují ji jako přední světovou technologii nanoIR.

 

IconIR také využívá celou řadu příslušenství platformy Bruker Dimension a režimů pro SPM.

 

Díky tomu se stal nejpokročilejším systémem korelativní charakterizace v nanoměřítku dostupným pro výzkum materiálů.

 

Více informací naleznete zde 

 

Aktuální příspěvky:
 • Objednejte si kvetoucí kalendář na 2022
 • Pro rok 2022 jsme připravili originální kalendáře s rostlinami, které najdete na Moravě (i jinde). Pro pestrost jsme jej doplnili i o bylinky s překvapením, na které se můžete těšit.

 • Bruker uvádí na trh novou platformu IconIR
 • Bruker uvádí na trh novou platformu IconIR kombinující systém Dimension Icon a fototermalní AFM-IR

 • Akční ceny na přístroje od firmy Moorfield
 • Akční ceny na přístroje od firmy Moorfield nanoPVD-S10A, nanoPVD-T15A a nanoCVD-8G

 • Nový přístroj NanoWizard 4XP na Ceitec MU Brno
 • Reportáž o novém přístroji NanoWizard 4XP na Ceitec MU Brno

 • Stolní elektronové mikroskopy SEC
 • Akční nabídka na skenovací elektronové mikroskopy značky SEC s příslušenstvím

 • Přehled workshopů 2021
 • Připravili jsme pro Vás přehled workshopů, které souvisí s přístroji, které u nás můžete zakoupit.


  Archiv minulých příspěvků je zde


  x

  Generátor vyšších harmonických frekvencí HIRO

    Kontakty:


  Měřicí technika Morava s.r.o, Babická 619, 664 84 Zastávka u Brna, Česká republika

  e-mail: info@mt-m.eu         tel: + 420 513 034 408               podrobné kontakty:         on line schůzka: